18LilliputDesc - Fox in the Box

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

POPIS & GALERIEROZŠÍŘENÝ POPIS HRANÍ HRYOBSAH BALENÍ
18Lilliput
Hra je určena pro 1-4 hráče.

Karetní hra 18Lilliput zaujme, jak nováčky série 18XX svou jednoduchostí a líbivou grafikou, tak veterány svou kratší herní dobou. To vše při zachování hloubky strategického a herního zážitku, kterými je celá herní série proslulá.

Každý z hráčů si na začátku hry vybere postavu, za kterou chce hrát (mají při hře speciální schopnosti), počáteční společnost, od které obdrží certifikát na 50% akciový podíl, kartu zvolené společnosti, základní vlak a nějaké peníze do začátku. Dále si každý hráč zvolí své startovní město.
Ve společném prostoru jsou dále rozloženy akční karty.

Každé kolo si hráči volí akční kartu. Nejprve v pořadí dle hodinových ručiček a pak naopak. Každá z akčních karet obsahuje dvě akce, nicméně využít lze pouze jednu.Akce jsou následující:
- Položit kartu další tratě. Jsou zde, jako v jiných 18XX hrách, v nabídce nejprve žluté karty jednoduchých tratí, které mohou být vylepšené na zelené a následně hnědé.
- Koupit vlak. Vlaky potřebujete, abyste spojovali jednotlivá města a vydělávali peníze
- Prodej a nákup akcií. Můžete nakupovat další podíly v dalších společnostech nebo je prodávat. Nákup a prodej mají vliv na cenu akcií na pomyslné burze.
- Postavit železniční stanici. Stanice je potřeba, aby jí mohl projíždět vlak, a naopak vaší stanicí nemohou projíždět vlaky cizích společností.
- Získat peníze do soukromé pokladny či pokladny některé společnosti.
Na konci kola pak každý hráč provozuje vlaky za všechny společnosti, ve kterých má většinový podíl. Příjem je pak vyplacen akcionářům nebo ponechán v pokladnici společnosti pro pozdější využití. Výplata dividend či ponechání zisku ve společnosti má také vliv na vývoj ceny akcie dané společnosti.
Jakmile dokončí kolo poslední hráč, změní se první hráč po směru hodinových ručiček a hra pokračuje dalším kolem.
Po odehrání osmi kol hra končí. Nejbohatší hráč (ten který má nejvíce soukromých peněz a nejcennější majetek v akciových podílech) vítězí.  

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky