FallingSkyDesc - Fox in the Box

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Falling Sky
je hra, která přenese 1-4 hráče do světa válečných operací a komplikované politiky v Římem okupované, nikoli však podmaněné Galii.

Je konec léta roku 54 př.n.l. Caesar po sérii brilantních a tvrdých tažení obsadil pod vlajkou Říma Galii. Ne všechny kmeny se však nechaly podmanit. Na severu připraví vlámský vůdce Ambiorix past na nic netušící legie v době Caesarovy nepřítomnosti. Na jihu se zas ambiciozní  Vercingetorix snaží vytvořit konfederaci Keltů a zahájit tak revoltu proti nenáviděným Římanům. A vlivní Haeduové? Jejich republika se zdá být pod ochranou Římanů loajální. Nakolik jim však lze věřit více než jiným Galům? A mezitím se za řekou Rýn shromažďují vojska germánů...Ve hře Falling Sky: The Gallic Revolt Against Caesar se přeneseme do světa, ve kterém se římané budou muset pořádně otáčet. Caesar a jeho mocné legie totiž nemohou být všude zároveň, takže bez silných spojenectví s místními kmeny se neobejde. Každá z galských konfederací má však své vlastní cíle a hlídat si bude muset nejenom Římany, ale také protivníky ze strany Vlámů, Germánů či jiných Keltů. Hráči zde budou najímat síly, získávat spojence, hospodařit s válečnými zdroji a rozprostírat své aktivity co nejefektivnějším způsobem s vědomím rizika bitev s ostatními kmeny.
Falling Sky integruje oblíbený systém série COIN s historickými událostmi a širokými strategickými možnostmi dané doby po celé délce herního plánu. Nabízí tak přístupnou a velmi historicky věrnou hru, věnující se jak válčení, tak i politice a diplomacii. Obsahuje i plnohodnotný systém hry pro jednoho hráče, který otestuje vaše dovednosti proti široké paletě opozičních frakcí, které bude ovládat hra. Od Britannie k Rýnu a od Rýna k Provincie táhnou armády všech frakcí. Kdo si nakonec podmaní Gálii?

Systém COIN her je založený na vyhodnocení karty události, která znázorňuje, které dvě frakce postupně mohou získat iniciativu a vykonávat své akce - na této kartě mohou jako první volit žlutí, poté zelění, atd.


Výběr činností první frakce podmiňuje poté možnosti druhé frakce na tahu - jak je vidět na obrázku níže - jedna frakce obsadí první pole s výběrem a v závislosti na tom koná druhá frakce.Po určitém počtu tahů přijde fáze zimy, kdy se vyhodnocuje zásobování jednotek, verbování nových jednotek a politická podpora senátu pro Caesara a jeho tažení.

Každá z frakcí má zcela odlišné podmínky vítězství. Zatímco Římané se snaží podmanit co nejvíce uzemí a rozšířit svůj vliv, galské frakce např. musí vyřadit co nejvíce legií nebo získat co nejvíce místních kmenů na svou stranu....

Systém COIN je vhodný pro jakékoli množství hráčů. Jednak mají k sobě vždy dvě frakce blíže a pokud hraje méně hráčů než 4, může jeden hráč ovládat více frakcí. Nebo mohou nastoupit hrou řízení oponenti, kteří jsou připraveni pro každou frakci. Hra lze hrát tedy výborně i v jednom hráči.

Boj je vyostřený a řada příkazů vyžaduje i tichou podporu jiné frakce. Dokážete jim nabídnout to po čem touží, aby podpořili vaši věc?

Hra obsahuje:
  • 1 pevnou herní mapu o rozměrech 43 x 56 cm
  • 200 dřevěných dílků (mnoho z nich s rytinami)
  • 77 herních karet
  • 1 barevné plato žetonů
  • svazek pravidel
  • průvodce hrou
  • 5 desek jednotlivých frakcí
  • 9 referenčních listů pro akce frakcí
  • 4 šestistěnné kostky

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky