Menu
Your Cart

BIOS: Origins (2. edice)

BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
Vyprodáno
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
BIOS: Origins (2. edice)
Počet hráčů
1–4
Doporučený věk
14+
Délka hraní
2 - 4 hodiny
Obtížnost
Střední

Nacházíte se v období 100 000 let před naším letopočtem. Nemilosrdné a prudké změny klimatu na Zemi vedou ke střídání klimatických oblastí. Od pouští bez známek života, přes planetu drtící ledy, až po nemocemi protkané pralesy a zvedající se hladiny moře. Čtyři druhy inteligentních společenských lidoopů, rozmístěných do čtyř koutů Eurafrasie, začínají poznávat a využívat svůj repertoár výkřiků a popěvků jako zdroj poznání. Díky nim tak získávají schopnost snít o věcech dříve nevídaných. Jejich nově nalezené uvědomění sama sebe položí základ mnoha vynálezům a politickým uspořádáním.

Vybudují na těchto základech vládnoucí třídu šamanů, alfa samců nebo snad technokratů? Budou lidé spíš vzájemně obchodovat a křížit se, nebo budou raději šířit víru a navzájem se zotročovat a zabíjet? Co se stane, když začnou naplno využívat nově objevený svět, parní lokomotivy, jaderné zbraně nebo internet?

Třetí část trilogie Bios zahrnuje kompetitivní, kooperativní, solitérní a mořskou variantu hry, stejně tak ale i kampaň navazující na ostatní tituly z trilogie her Bios. 

 • 1 oboustranná herní mapa
 • 2 archy žetonů
 • 206 karet
 • 4 desky druhu
 • 4 desky mozku
 • 28 figurek Stařešinů
 • 48 figurek migrantů
 • 40 kvádrů měst
 • 29 kostek
 • 1 karta nápovědy
  • Skladem: Vyprodáno
  • EAN: 8594195400407
  0 Kč
  Cena bez DPH: 0 Kč  ÚVOD

  Ve hře budete představovat jeden ze čtyř druhů dravých lidoopů, procházejících čtyřmi epochami syntaktického vývoje jazyka. Zpočátku se zmůžete na pouhé výkřiky a naznačování (Epocha I). Poté však slova přijmete za vlastní a budete s jejich pomocí schopni popisovat svět kolem sebe, řešit problémy nebo uchovávat své vzpomínky.  Epocha II představuje náhlý vznik umění ve formě hudby, jeskynních maleb, šperků, figurek a pohřební výbavy. V Epoše III, zvané počátky vědomí, budete schopni rekonstruovat své představy, ve kterých budete vystupovat jako herec. V tomto období se také formují vaše první sny, svobodná vůle a pojem o čase. V Epoše IV si už budete schopni stanovovat vlastní cíle k dosažení vítězství, a to pomocí náboženství, politiky nebo průmyslu. 

  Jak budete procházet jednotlivými epochami, budete pokládat základy a technologické milníky vlastní civilizace. Pokud bude vaši civilizaci sužovat příliš velký chaos, klíčové základy vaší společnosti ochromí přítomnost Odpůrců. Pokud se tito Odpůrci vzbouří, tak se novou vládnoucí třídou stanou náboženské, politické nebo průmyslové skupiny.

  VÍTĚZSTVÍ

  Na počátku každé nové epochy získáte vítězné žetony podle toho, jak dobře se vám ve srovnání s vašimi soupeři povede v Mysticismu (Epocha II), Urbanizaci (Epocha III) nebo Rozmanitosti (Epocha IV). Tyto žetony vám přinesou na konci hry další vítězné body při výsledném hodnocení následujících tří kategorií: kultura (podstatné jsou životní prostředí a mysticismus), politika (podstatné jsou blahobyt a urbanizace) a průmysl (podstatné jsou ekonomika a rozmanitost). I když se vám bude dobře dařit ve všech třech disciplínách (kultura, politika a průmysl), počítá se jen ta nejvyšší, a tudíž prohrajete proti hráči, kterému se bude výborně dařit pouze v jedné z disciplín. Kostka na ukazateli filozofie, který se nachází na mapě, však může ovlivnit, která z disciplín nebude vyhodnocena. Pokud se vám tedy povede změnit celosvětovou filozofii, a tím protivníkovi zabránit ve vyhodnocení jeho nejvyššího výsledku, nakonec můžete přeci jen zvítězit!

  TRILOGIE HER BIOS

  Tato druhá edice hry BIOS: Origins je vývojovým nástupcem hry Origins: How We Became Human, přepracované tak, aby se stala třetím pokračovatelem trilogie, která začíná hrou BIOS: Genesis (počátky života na planetě Zemi) a pokračuje hrou BIOS: Megafauna (organismy rostou a přesouvají se na souš). Hru BIOS: Origins můžete hrát jako samostatnou hru nezávisle na ostatních nebo jako závěrečnou část epické kampaně, zvané BIOS: Země, která uceleně pojednává o životě na Zemi, nebo dokonce i o hypotetických dějinách života na Marsu či Venuši (pokud jste hráli tyto varianty ve hře BIOS: Megafauna). Na tuto trilogii můžete navíc dále navázat a vydat se do vesmíru se hrou High Frontier 4 CZ.

  ROLE HRÁČŮ

  BIOS: Origins není typickou civilizační hrou, která vás umístí do role nejvyššího diktátora, jehož cílem je ovládnout svět pomocí legií poslušných pěšáků. Nebudete stavět stadiony v momentě, kdy se vaši pěšáci začnou nudit, ani školy, pokud jim chybí vzdělání. Místo toho se vy samotní stáváte těmito pěšáky a vaším cílem je zvýšit svůj blahobyt, stanovit si vlastní cíle a potlačit každého diktátora, který se pokusí povstat z řad vašeho vlastního lidu.

  Hru zahájíte jako emocionální, společenský, promiskuitní a komunikativní druh, avšak tato role se s každou novou epochou změní. Jelikož mezi jednotlivými druhy díky jejich křížení neexistují významné rozdíly, hráči se budou v Epoše II odlišovat různými jazyky. Vzájemná výměna nápadů povede ke vzniku různých náboženství v Epoše III a různým ideologiím v Epoše IV. Hra může mít dva různé začátky: první odchod druhu Homo erectus z Afriky před 2 miliony let nebo druhý odchod lidí z Afriky přibližně před 100 000 lety.

  Pravidla v češtině ke stažení.

  Přehled akcí v češtině ke stažení.